You need to upgrade your Flash Player

За какво бихте купили новата бисквитиера Pobeda Selection?

„Победа” АД спечели финансиране от Структурните фондове на ЕС за ново технологично оборудване.

обратно

15.6.2009 г.

През месец юли 2009 година проект на „Победа” АД – "Повишаване на конкурентоспособността на "Победа" АД чрез внедряването на иновативни производствени линии" - бе одобрен от ИАНМСП за изпълнение по Оперативна програма “Развитие на конкурентоспособността на българската икономика 2007 - 2013 г.”. Проектът за ново технологично оборудване, с който дружеството е спечелило средства по програмата, е на обща стойност от 10 млн. лева. Половината от тях ще бъдат осигурени от програмата, а остатъкът ще бъде финансиран от предприятието. Средствата ще бъдат използвани за закупуването на нови поточни линии за производство на вафли и бисквити. Очаква се проектът да бъде реализиран до началото на 2011 година.

Чрез въвеждането на иновативни производствени линии компанията ще подобри производствения процес и рентабилността на продуктите си, ще увеличи производствения си капацитет и експортния потенциал. Новото оборудване ще допринесе и за дългогодишната стратегия на „Победа” АД за разработване на нови продукти, които отговарят на актуалните пазарни тенденции и очаквания на потребителите.

Договор № ТМГ -02 -5/ 09.07.2009 – „Повишаване на конкурентоспособността на „ПОБЕДА” АД” се изпълнява с  финансовата подкрепа на Европейския Съюз и Република България

Европейски фонд за регионално развитие

Оперативна програма „Развитие на конкурентоспособността на българската икономика 2007-2013”

Приоритетна ос 2: „Повишаване ефективността на предприятията и развитие на благоприятна бизнес среда”

Област на въздействие 2.1: „Подобряване на технологиите и управлението в предприятията”

Oперация 2.1.1:  „Технологична модернизация на предприятията”

BG161PO003/ 2.1.05 „Технологична модернизация в големи предприятия”

Тази публикация е издадена с финансовата подкрепа на Оперативна програма „Развитие на конкурентоспособността на българската икономика 2007-2013”, съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейския фонд за регионално развитие. Цялата отговорност за съдържанието на документа се носи от „Победа” АД и при никакви обстоятелства не може да се приема, че този документ отразява официалното становище на Европейския съюз и Договарящия орган.